Nazywam się Joanna Dzierzęcka i od 2000r. jestem tzw. “bhp-owcem”, choć większość nazywa mnie “Panią od gaśnic”, lub ” od pożarów”. 🙂  Niektóre osoby z Wrocławia i okolic mogą kojarzyć rozgadaną blondynkę  z serwisu gaśnic, który mieści się na ul. Starogranicznej.  Tak, tak – to właśnie ja 🙂

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu ukończyłam  studia I stopnia na kierunku “edukacja zdrowotna bezpieczeństwo i higiena pracy” oraz studia II stopnia na kierunku “pedagogika zdrowia i zarządzanie bezpieczeństwem”. W Głównej Szkole Pożarniczej w Warszawie studiowałam  natomiast na kierunku “zapobieganie pożarom i awariom”. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez rozmowy z uczestnikami swoich szkoleń,  kursy  i tematyczną literaturę. Lubię czytać wszelkie rozporządzenia i normy… leżąc w wannie. Moim ulubionym tematem są gaśnice i ich zastosowanie w codziennym życiu.

Nie lubię słowa “edukacja”, kojarzy mi się z nudnym, nie zawsze zrozumiałym materiałem “do wykucia”.
Ja uczę. Czego? Nie bać się użyć gaśnicy.  Pokazuję że pierwsza pomoc to nie zajęcia teoretyczne, czy odtwarzane filmiki z lat 90-tych. A szkolenia bhp – to nie tylko smutny obowiązek. Tak naprawdę pokazuję, że wszystko, co się dzieje wokół nas zależy od… nas. Bo strach nie jest dobrym doradcą, ale jak go już oswoimy… to ho… ho… ho…  będzie naszym sprzymierzeńcem. I to właśnie chcę przekazać –  że teoria przełożona na praktykę  nie musi być nudna!

Wszystko jest kwestią podejścia do tematu!

“Kto nie pyta – ten nie wie” – to moje ulubione zdanie. Niech stanie się również Twoim!